Záväzok bezpečnosti

Bezpečnosť pre nás nie je len ďalšou úvahou, je to stav našej mysle! Naše výrobky sú zamerané na rodičov a ich deti a ako také musia vyhovieť tým najvyšším bezpečnostným štandardom. Každý výrobok prechádza prísnymi internými aj externými bezpečnostnými previerkami, ktoré zaisťujú jeho bezpečnosť. Vieme, že absolútna bezpečnosť neexistuje, ale stále sa snažíme k nej približovať.


Štandardy a certifikáty

Detské výrobky sú testované, aby spĺňali tie najprísnejšie štandardy. Toto platí obzvlášť pre autosedačky a kočíky, ktoré musia dieťa pri prevoze chrániť. Vďaka svojej unikátnej „hybridnej“ funkčnosti, bola Doona testovaná a certifikovaná ako detská autosedačka, kočík, polohovacia kolíska a bola schválená aj pre prepravu lietadlom.

ČÍTAJTE VIAC

Testovanie

Doona úspešne splnila všetky zákonom požadované testy, rovnako ako ďalšie testy pre nadštandardné požiadavky.

ČÍTAJTE VIAC

Hodnotenie

Doona dosiahla vynikajúce hodnotenia v recenziách vykonaných Stiftung Warentest, ADAC, OAMTC a NHTSA.

ČÍTAJTE VIAC

Schválenie leteckej prepravy

Doona™ bola testovaná a schválená na prepravu lietadlom ako v Európe, tak v USA.

ČÍTAJTE VIAC

Anti – odrazová ochrana

Na rozdiel od typických autosedačiek, unikátna štruktúra Doony umožňuje nastaviť rukoväť oproti zadnej strane sedadla auta a poskytnúť dieťaťu výnimočnú anti-odrazovú ochranu. V prípade kolízie, pohltí anti-odrazová rukoväť náraz a zabráni Doone sa rýchlo otáčať k zadnej strane sedadla, čím značne zníži odrazové zranenia.

Mechanizmy zabezpečenia proti zlyhaniu

Dve najčastejšie príčiny zranenia, vzťahujúce sa k autosedačkám a kočíkom, sú nesprávne používanie a inštalácia. S týmto vedomím tímy Doona Design a Engineering vyvinuli mnohostranné mechanizmy, ktoré predchádzajú nesprávnemu použitiu a zaisťujú bezpečnú prevádzku. Ďalšie bezpečnostné mechanizmy zabraňujú:

• neúmyselnému zloženiu Doony
• náhlemu predĺženiu rukoväte Doony pri prenosnom režime
• točenie predĺženej rukoväte pri režime pohybu

Ochrana proti bočnému nárazu

Unikátna dvojstenová štruktúra Doony, ktorá umožňuje sklopenie koliesok do trupu Doony, prináša ďalší prínos bezpečnosti.

Dve vrstvy odolného, náraz pohlcujúceho plastu, spoločne s dodatočnými vrstvami ESP, penou a textíliami, poskytujú vylepšenú ochranu proti bočnému nárazu.

Bezpečné materiály pre deti

Všetky materiály používané spoločnosťou Simple Parenting sú testované a schválené podľa tých najprísnejších európskych štandardov a regulácií REACH, vrátane SVHC (Substances of Very High Concern). Nielen, že sú použité materiály bez akýchkoľvek nebezpečných chemikálií, ale aj ich odolnosť, pevnosť a kvalita sú stále testované, aby bolo zaistené priebežné bezpečné užívanie týchto výrobkov.